www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/AC-MCCB-3P-1000A/
YCM8E-1000H Electronic addjustable circuit breaker3Pole 1000A MCCB AC Moulded Case Circuit Breaker CNC
Code : AC-MCCB-3P-1000A
    MCCB YCM8E series Electronic addjustable circuit breaker are applicable for low-voltage power systems of AC 50Hz, rated operating voltage up to 1000V and rated operating current from 16A to 1250A.
    Pre Order
Product group : [ 9. Breaker AC MCB MCCB ]
Paid by Paypal Payoneer QRcode
Code : AC-MCCB-3P-1000A
    Pre Order
Product group : [ Breaker AC MCB MCCB ]
Line ID. @Solar-Thailand
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat
Online Live Chat
Code : AC-MCCB-3P-1000A
Item specifics
Brand   :   CNC
Model   :   YCM8E-1000H
Country   :   China
Number of poles   :   3 Pole
Rated voltage Ue   :   AC 400V
Rated insulation voltage Ui   :   1000V
Rated Current   :   1000A
Download documents
    Product Datasheet AC-MCCB-3P-1000A
    CNC Certificate ISO9001
    CNC Certificate 14001
    CNC Certificate OHSAS
    Datasheet YCM8E
    Distribution Agreement
Related product list
Product Review :
YCM8E-1000H Electronic addjustable circuit breaker3Pole 1000A MCCB AC Moulded Case Circuit Breaker CNCYCM8E-1000H Electronic addjustable circuit breaker3Pole 1000A MCCB AC Moulded Case Circuit Breaker CNC
Related products
AC-MCCB-3P-1000A : YCM8E-1000H Electronic addjustable circuit breaker3Pole 1000A MCCB AC Moulded Case Circuit Breaker CNC   Stock 1