www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/CNC-250VDC-25A/
MCB YCB9-80DM DC 250V 25A 2Pole 10KA Solar DC Mini Circuit Breaker CNC
Line ID. @Solar-Thailand  |
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat Online Live Chat |
MCB YCB9-80DM DC 250V 25A 2Pole 10KA Solar DC Mini Circuit Breaker CNC Code : CNC-250VDC-25A MCB YCB9-80DM DC 250V 25A 2Pole 10KA Solar DC Mini Circuit Breaker CNC CNC DC MCB 2P 25A 250V 10kA Circuit Breaker YCB9-80DM CNC DC MCB model YCB9-80DM 2P 25A with a 250V DC voltage rating and 10kA breaking capacity for solar cell systems The CNC Miniature Circuit Breaker (MCB) for DC systems model YCB9-80DM is a 2-pole breaker with a rated current of 25A and a maximum voltage of 250V DC. It provides protection against both overload and short circuit currents. It features a high breaking capacity of 10kA. It is ideal for installation in solar cell systems for safety purposes. |
Item specifics | |
| Brand : | CNC ELECTRIC |
| Model Number : | YCB9-80DM |
| Model : | CNC-250VDC-25A |
| Brand Name : | CNC |
| Country : | China |
| Rated Current In : | 25A |
| Rated Voltage Ue : | 250V DC |
| Type MCB : | 2 Pole |