www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/HF2430S60-100/
HF2430S60-100 3KW 24V Hybrid Solar inverter Single phase 230V MPPT max.100Vdc
Code : HF2430S60-100
    HF2430U100 3KW 24V Hybrid Solar inverter Single phase 230VAC. Battery Hybrid Charging Current 140A IP20 indoor.
    Pre Order
Product group : [ 77. Hybrid Off-Grid Inverter ]
Paid by Paypal Payoneer QRcode
Code : HF2430S60-100
    Pre Order
Product group : [ Hybrid Off-Grid Inverter ]
Line ID. @Solar-Thailand
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat
Online Live Chat
Code : HF2430S60-100
Item specifics
Model   :   HF2430S60-100
Brand   :   SRNE
Country   :   China
Rated Power   :   3000W
Battery System   :   24 VDC
Solar PV Charger   :   MPPT
Hybrid charger max.   :   140A
Max Solar Voltage   :   100V DC
Output Voltage   :   230V AC
Waveform   :   Pure Sine Wave
Dimension   :   378x280x103 mm.
Weight   :   6.2 Kg.
Download documents
    Product Datasheet HF2430S60-100
    Authorized Distributor
    Certificate ISO9001
Related product list
Product Review :
HF2430S60-100 3KW 24V Hybrid Solar inverter Single phase 230V MPPT max.100VdcHF2430S60-100 3KW 24V Hybrid Solar inverter Single phase 230V MPPT max.100Vdc
Related products
HF2430S60-100 : HF2430S60-100 3KW 24V Hybrid Solar inverter Single phase 230V MPPT max.100Vdc   Stock 0
Visitors
Flag Counter
Contact
  • Shopping Cart
  • Chat Support
  097-965-9456   ( Ronnachai )
  Solar-Thailand@hotmail.com
  Line.   @Solar-Thailand
  Wechat.   nctron
  Skype.   nctron1
Office : Solar-Thailand
Google MAP  https://goo.gl/maps/TDunnKFSoeJ2
654/9 TP-SCG Pracha Uthit Rd. Trungkru Bangkok 10140
International shipping service.
HF2430S60-100 3KW 24V Hybrid Solar inverter Single phase 230V MPPT max.100Vdc www.Solar-Thailand.co.th
HF2430U100 3KW 24V Hybrid Solar inverter Single phase 230VAC. Battery Hybrid Charging Current 140A IP20 indoor. HF2430S60-100 3KW 24V Hybrid Solar inverter Single phase 230V MPPT max.100Vdc Product for sale HF2430U100 3KW 24V Hybrid Solar inverter Single phase 230VAC. Battery Hybrid Charging Current 140A IP20 indoor.