www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/LONGI-610W-HIMO7/
610W LONGI High Efficiency Solar Mono Crystalline HIMO7 MEGA
Line ID. @Solar-Thailand  |
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat Online Live Chat |
610W LONGI High Efficiency Solar Mono Crystalline HIMO7 MEGA Code : LONGI-610W-HIMO7 610W LONGI High Efficiency Solar Mono Crystalline HIMO7 MEGA LONGI 610W Mono Crystalline Hi-MO 7 Solar Panel LONGI 615W Hi-MO 7 series solar panel featuring the latest HPDC cell technology for maximum performance and reliability in large-scale projects. Introducing the LONGI Hi-MO 7, a 610W solar panel developed specifically for large-scale utility power plants. It features advanced HPDC High Performance and Hybrid Passivated Dual-Junction Cell technology, delivering top-tier power generation efficiency and reliability. It boasts excellent performance even in high-temperature and high-humidity conditions, making it the perfect choice to maximize yield and reduce long-term costs. |
Item specifics | |
| Model : | LONGI-610W-HIMO7 |
| Brand : | LONGI |
| Country : | China |
| Peak Power (Pmax) : | 610W |
Download documents |
Related product list |
Product group : PV Solar Cell 30V-45V