www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/MCB-1P-10A-CNC/
YCB9-80M AC MCB 10A 1Pole 10KA Miniature Circuit Breaker CNC 230V 400V
Code : MCB-1P-10A-CNC
    AC Miniature Circuit Breaker CNC YCB9-80M MCB. Overload protection. Short circuit protection. Controlling. Used in residential building, non-residential building, energy source industry and infrastructure. According to the type of instantaneous release classified as follows type B(3-5)ln, type C(5-10)ln, type D(10-20)ln.Flame retardant, high temperature resistance and impact resistance. Short circuit breaking capacity Icn 10000A. Anti-skid handle for easy and reliable operation. Magnetically blown arc extinguishing device. Contact position indication, red indicates closed, green indicates opened.
Product group : [ 9. Breaker AC MCB MCCB ]
Paid by Paypal Payoneer QRcode
Code : MCB-1P-10A-CNC
Product group : [ Breaker AC MCB MCCB ]
Line ID. @Solar-Thailand
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat
Online Live Chat
Code : MCB-1P-10A-CNC
Item specifics
Model   :   YCB9-80M
Brand   :   CNC Electric
Country   :   China
Rated Current   :   10A
Type   :   AC MCB 1Pole
Rated voltage Ue   :   230/400
Rated breaking capacity   :   10 KA
Insulation voltage Ui   :   500V
Terminal size for cable   :   Max. 25 mm Sq.mm.
Mounting   :   On DIN rail EN60715 (35mm)
Thermo-magnetic release characteristic   :   Curve C
Download documents
    Product Datasheet MCB-1P-10A-CNC
    CNC Datasheet MCB
    CNC Certificate CE EN60898
    CNC Certificate EN60947
    CNC Certificate IEC
    CNC Certificate ISO9001
    CNC Certificate 14001
    CNC Certificate OHSAS
Related product list
Product Review :
YCB9-80M AC MCB 10A 1Pole 10KA Miniature Circuit Breaker CNC 230V 400VYCB9-80M AC MCB 10A 1Pole 10KA Miniature Circuit Breaker CNC 230V 400V
Related products
MCB-1P-10A-CNC : YCB9-80M AC MCB 10A 1Pole 10KA Miniature Circuit Breaker CNC 230V 400V   Stock 0