www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/SUN2000-100KTL-M1/
100KW Huawei Solar Inverter for Grid-Connection SUN2000-100KTL-M1 (Thailand Waranty)
Code : SUN2000-100KTL-M1
    100KW Huawei Solar Inverter for Grid-Connection SUN2000-100KTL-M1
Product group : [ 214. Huawei Inverter ]
Paid by Paypal Payoneer QRcode
Code : SUN2000-100KTL-M1
Product group : [ Huawei Inverter ]
Line ID. @Solar-Thailand
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat
Online Live Chat
Code : SUN2000-100KTL-M1
Item specifics
Model   :   SUN2000-100KTL-M1
Brand   :   HUAWEI หัวเว่ย
AC Voltage Rate   :   480 V/ 400 V/ 380 V, 3W+(N)+PE
MPPT Operating Voltage Range   :   200 V ~ 1,000 V
Number of MPP trackers   :   10 MPPT
Rated AC Active Power   :   100,000 W
Max. Output Current   :   168.8 A @380 V
Dimensions (W x H x D)   :   1,035 x 700 x 365 mm