www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/Sungrow-SG50CX-P2/
Sungrow Inverter 50kW SG50CX-P2 3 Phase PEA MEA 4 MPPT Waranty 5 years
Code : Sungrow-SG50CX-P2
Product group : [ 330. Sungrow Inverter ]
Paid by Paypal Payoneer QRcode
Code : Sungrow-SG50CX-P2
Product group : [ Sungrow Inverter ]
Line ID. @Solar-Thailand
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat
Online Live Chat
Code : Sungrow-SG50CX-P2
Item specifics
Brand   :   SUNGROW
Model   :   SG50CX-P2
Grid connection   :   Three phase
Max. AC output power   :   50 KW
AC output current   :   83A
Full power MPPT voltage range   :   160 V - 1000 V
Number of MPP trackers   :   4
Download documents
    Product Datasheet Sungrow-SG50CX-P2
Related product list
Product Review :
Sungrow Inverter 50kW SG50CX-P2 3 Phase PEA MEA 4 MPPT Waranty 5 yearsSungrow Inverter 50kW SG50CX-P2 3 Phase PEA MEA 4 MPPT Waranty 5 years
Related products
Sungrow-SG50CX-P2 : Sungrow Inverter 50kW SG50CX-P2 3 Phase PEA MEA 4 MPPT Waranty 5 years   Stock 0
Visitors
Flag Counter
Contact
  • Shopping Cart
  • Chat Support
  097-965-9456   ( Ronnachai )
  Solar-Thailand@hotmail.com
  Line.   @Solar-Thailand
  Wechat.   nctron
  Skype.   nctron1
Office : Solar-Thailand
Google MAP  https://goo.gl/maps/TDunnKFSoeJ2
654/9 TP-SCG Pracha Uthit Rd. Trungkru Bangkok 10140
International shipping service.
Sungrow Inverter 50kW SG50CX-P2 3 Phase PEA MEA 4 MPPT Waranty 5 years www.Solar-Thailand.co.th
Sungrow Inverter 50kW SG50CX-P2 3 Phase PEA MEA 4 MPPT Waranty 5 years Sungrow Inverter 50kW SG50CX-P2 3 Phase PEA MEA 4 MPPT Waranty 5 years Product for sale Sungrow Inverter 50kW SG50CX-P2 3 Phase PEA MEA 4 MPPT Waranty 5 years