SM8-250HPV-80A
MCCB 550VDC 80A SM8-250HPV เบรกเกอร์ไฟฟ้า DC Solar SUNTREE
Item specifics
Brand   :   SUNTREE
Model   :   SM8-250HPV
Rated Voltage Ue   :   DC550V
Country   :   จีน
Rated Current   :   80A
size WxLxH   :   90x200x90
SM8-250HPV-80A :
    80A SM8-250HPV MCCB Solar DC Module Case Circuit Breaker 550VDC 2P SUNTREE
SM8-250HPV series เบรกเกอร์ไฟฟ้ากระแสตรงแบบพิเศษแบบ DC เหมาะสำหรับวงจรไฟฟ้ากระแสตรง ที่มีแรงดันไฟฟ้าสูงสุด DC550V และกระแสไฟฟ้าไม่เกิน 250A แบบ 2 pole เบรกเกอร์ DC มีการป้องกันการหน่วงเวลานานเกิน ฟังก์ชันป้องกันไฟฟ้าลัดวงจรทันที ใช้ในการจ่ายพลังงานไฟฟ้าและป้องกันวงจร และอุปกรณ์จ่ายไฟได้รับการปกป้องจากอันตรายจากการโอเวอร์โหลด ไฟฟ้าลัดวงจร
SM8-250HPV-80A
SM8-250HPV-80A
      SM8-250HPV series photovoltaic special DC molded case circuit breaker is suitable for DC grid circuit with rated voltage up to DC550V and rated current of 80A. DC circuit breaker has overload long delay protection, short circuit instantaneous protection function, used to distribute electric energy and protect circuit and the power supply equipment is protected from the danger of overload, short circuit, etc.The operating mechanism of the DC circuit breaker has the functions of quick closing and fast reading segmentation, compact structure, small size and convenient use
MCCB 550VDC 80A SM8-250HPV เบรกเกอร์ไฟฟ้า DC Solar SUNTREE MCCB 550VDC 80A SM8-250HPV เบรกเกอร์ไฟฟ้า DC Solar SUNTREE
SM8-250HPV-80A
SM8-250HPV-80A
SM8-250HPV-80A