www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/AC-MCCB-3P-160A/
YCM7-160S 3Pole 160A MCCB AC Moulded Case Circuit Breaker CNC
Code : AC-MCCB-3P-160A
    MCCB AC Moulded Case Circuit Breaker CNC YCM7 series circuit breaker is a new generation of breaker. This breaker is applied for the distribution network of AC 50Hz, rated insulation voltage 800V, rated working current up to 800A. which is for electric energy distribution, circuit protection, protection power supply facility from destroying by the fault of overloading, short circuit and undervoltage, meanwhile it is also used for protection from unfrequent starting, over loading, short circuit and undervoltage of the motor.
  There is a small quantity of the product.
Product group : [ 9. Breaker AC MCB MCCB ]
Paid by Paypal Payoneer QRcode
Code : AC-MCCB-3P-160A
Online Live Chat
Code : AC-MCCB-3P-160A
Item specifics
Model   :   YCM7-160S
Rated current.   :   160A
Brand   :   CNC
Country   :   China
Number of poles   :   3 Pole