www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/MCB-AC-40A-10KA/
MCB AC 40A 2Pole Electrical Circuit Breaker Overcurrent Circuit Breaker 10KA FND
Line ID. @Solar-Thailand  |
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat Online Live Chat |
MCB AC 40A 2Pole Electrical Circuit Breaker Overcurrent Circuit Breaker 10KA FND Code : MCB-AC-40A-10KA MCB AC 40A 2Pole Electrical Circuit Breaker Overcurrent Circuit Breaker 10KA FND High quality MCB AC 40A 2Pole Electrical Circuit Breaker Overcurrent Circuit Breaker 10KA FND. Safe and easy to use. The MCB AC 40A 2Pole Electrical Circuit Breaker Overcurrent Circuit Breaker 10KA FND is a high quality product designed to prevent circuit bypass and overcurrent. It is durable, safe and easy to use. It can quickly cut off the electrical circuit when the current exceeds the limit. |
Item specifics | |
| Brand : | CNC ELECTRIC |
| Brand Name : | FND |
| Model : | MCB-AC-40A-10KA |
| Model Number : | DL7-63 |
| Country : | China |
| Rated voltage : | AC 415V |
| Rated current : | 40A |
| Rated short-circuit capacity (Icn) : | 10KA |
| Electro-mechanical endurance : | 8000 |
| Rated impulse withstand voltage : | 6.2kV |