www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/MONO-550W-AVE/
AVE 550W High Efficiency Solar Mono Crystalline Half Cell 40.99V
Code : MONO-550W-AVE
    AVE 550W High Efficiency Solar Mono Crystalline Half Cell PV Module10 Years workmanship warranty 25 Years output warranty
Product group : [ 23. PV Solar Cell 30V-45V ]
Paid by Paypal Payoneer QRcode
Code : MONO-550W-AVE
Product group : [ PV Solar Cell 30V-45V ]
Line ID. @Solar-Thailand
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat
Online Live Chat
Code : MONO-550W-AVE
Item specifics
Model   :   PW-72M550HM10
Type   :   MONO Crystalline
Peak Power (Pmax)   :   550W
Country   :   China
PV module   :   144 cell
Module Dimension   :   2278 x 1133 x 35 mm.
Weight   :   28 kg
Download documents
    Product Datasheet MONO-550W-AVE
Related product list
Product Review :
AVE 550W High Efficiency Solar Mono Crystalline Half Cell 40.99VAVE 550W High Efficiency Solar Mono Crystalline Half Cell 40.99V
Related products
MONO-550W-AVE : AVE 550W High Efficiency Solar Mono Crystalline Half Cell 40.99V   Stock 0
Visitors
Flag Counter
Contact
  • Shopping Cart
  • Chat Support
  097-965-9456   ( Ronnachai )
  Solar-Thailand@hotmail.com
  Line.   @Solar-Thailand
  Wechat.   nctron
  Skype.   nctron1
Office : Solar-Thailand
Google MAP  https://goo.gl/maps/TDunnKFSoeJ2
654/9 TP-SCG Pracha Uthit Rd. Trungkru Bangkok 10140
International shipping service.
AVE 550W High Efficiency Solar Mono Crystalline Half Cell 40.99V www.Solar-Thailand.co.th
AVE 550W High Efficiency Solar Mono Crystalline Half Cell PV Module10 Years workmanship warranty 25 Years output warranty AVE 550W High Efficiency Solar Mono Crystalline Half Cell 40.99V Product for sale AVE 550W High Efficiency Solar Mono Crystalline Half Cell PV Module10 Years workmanship warranty 25 Years output warranty