www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/SVP912-63A/
Adjustable Protection Over and Under Value Automatic High and Low Voltage Protect Relay
Line ID. @Solar-Thailand  |
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat Online Live Chat |
Adjustable Protection Over and Under Value Automatic High and Low Voltage Protect Relay Code : SVP912-63A Adjustable Protection Over and Under Value Automatic High and Low Voltage Protect Relay SINOTIMER SVP912-63A Over and Under Voltage Protective Relay 220V 63A Sinotimer SVP912-63A over and under voltage protective relay rated for 63A 220V. DIN rail mountable with adjustable voltage and delay time settings. The SVP912-63A is a voltage protective relay device for AC 220V systems. It automatically cuts off the power when over-voltage or under-voltage occurs to protect electrical appliances from damage. Users can set the over-voltage under-voltage and recovery delay time values. It is easy to install on a DIN rail and is suitable for residential homes and general buildings. |
Item specifics | |
| Brand : | SINOTIMER |
| MODEL : | SVP912 |
| Over-voltage protection : | 221V-300V |
| Country : | China |
| Under-voltage protection : | 150V-219V |
| Max. Loading power : | 63A |