SR-DM260-W
MPPT DM260-W Gen4 Step-UP Driver คอนโทรลชาร์จ ไฟถนน Dimmer LED DC 130W 260W (ไม่รวมรีโมท)
Item specifics
Model   :   SR-DM260 Gen4
Brand   :   SRNE
Battery voltage   :   12V / 24V
Controller type -W   :   2.4G wireless remote control
Country   :   จีน/ไทย
Maximum load power   :   130W/12V or 260W/24V
Maximum solar input voltage   :   400W 12V / 800W 24V
Protection degree   :   IP67
Remote control   :   CU-ALL5
MPPT Max.   :   100V 30A
SR-DM260-W :
    SR-DM260-W Gen4 MPPT Controller LED 100W Solar 400W Solar street light charge controller 30A
โซลาร์ชาร์จคอนโทรล Street Light ระบบควบคุมการชาร์จ ประสิทธิภาพสูง แบบ MPPT 30A รองรับ 12V LED 130W Solar 400W และ 24V LED 260W Solar 800W Auto กันน้ำ IP67
ใช้งานง่าย มี Driver ในตัวสามารถเซ็ตลดความสว่าง LED ได้ตามเวลาที่ต้องการ
ราคานี้เฉพาะอุปกรณ์ชาร์ต ไม่รวมรีโมทคอนโทรล
SR-DM260-W
SR-DM260-W
4. Load power and time control.
5. Battery charge and discharge temperature protection and setting.
6. Intelligent power mode The load power can automatically adjust according to the battery level.
8. Infrared remote control allow for parameters setting and status checking.
SR-DM260-W
SR-DM260-W
  Datasheet
    www.Solar-Thailand.co.th/pdf/GEN4-DM(G4)_MPPT_EN_Neutral Datasheet_V1.07(1)_compressed.pdf
SR-DM260-W