www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/SR-DM160-W/
DM160-W Gen4 MPPT Controller Solar street light charge controller 15A Lead-acid Lithium battery
Code : SR-DM160-W
  Ready to send immediately
Product group : [ 82. Solar Charger Street Light ]
Paid by Paypal Payoneer QRcode
Code : SR-DM160-W
  Ready to send immediately
Product group : [ Solar Charger Street Light ]
Line ID. @Solar-Thailand
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat
Online Live Chat
Code : SR-DM160-W
Item specifics
Brand   :   SRNE
Model   :   SR-DM160 Gen4
Battery voltage   :   12V / 24V
Country   :   จีน/ไทย
Controller type -W   :   2.4G wireless remote control
Maximum load power   :   80W/12V-20V 160W/24V-40V
Load voltage   :   15V - 60V
Maximum solar input voltage   :   60V
Protection degree   :   IP67
Working temperature   :   -35C to 65C
Remote control   :   CU-ALL5
Download documents
    Product Datasheet SR-DM160-W
    Thailand Distributer
    Certificate ISO
    Certificate CE
    Datasheet
Related product list
Product Review :
DM160-W Gen4 MPPT Controller Solar street light charge controller 15A Lead-acid Lithium batteryDM160-W Gen4 MPPT Controller Solar street light charge controller 15A Lead-acid Lithium battery
Related products
SR-DM160-W : DM160-W Gen4 MPPT Controller Solar street light charge controller 15A Lead-acid Lithium battery   Stock 12
สั่งซื้อ DM160-W Gen4 MPPT Controller Solar street light charge controller 15A Lead-acid Lithium battery ทาง Shopee
Shopee
https://s.shopee.co.th/9zgG84rUVS
สั่งซื้อ DM160-W Gen4 MPPT Controller Solar street light charge controller 15A Lead-acid Lithium battery ทาง Line MyShop
Line MyShop
https://shop.line.me/@541prymt/product/1006356476
Visitors
Flag Counter
Contact
  • Shopping Cart
  • Chat Support
  097-965-9456   ( Ronnachai )
  Solar-Thailand@hotmail.com
  Line.   @Solar-Thailand
  Wechat.   nctron
  Skype.   nctron1
Office : Solar-Thailand
Google MAP  https://goo.gl/maps/TDunnKFSoeJ2
654/9 TP-SCG Pracha Uthit Rd. Trungkru Bangkok 10140
International shipping service.
DM160-W Gen4 MPPT Controller Solar street light charge controller 15A Lead-acid Lithium battery www.Solar-Thailand.co.th