www.Solar-Thailand.co.th/EN/Product/SR-DM260-W/
SR-DM260-W Gen4 MPPT Controller LED 100W Solar 400W Solar street light charge controller 30A
Code : SR-DM260-W
4. Load power and time control.
5. Battery charge and discharge temperature protection and setting.
6. Intelligent power mode The load power can automatically adjust according to the battery level.
8. Infrared remote control allow for parameters setting and status checking.
  Ready to send immediately
Product group : [ 82. Solar Charger Street Light ]
Paid by Paypal Payoneer QRcode
Code : SR-DM260-W
  Ready to send immediately
Product group : [ Solar Charger Street Light ]
Line ID. @Solar-Thailand
Please Add add friends. Line Skype WhatApp Wechat
Online Live Chat
Code : SR-DM260-W
Item specifics
Model   :   SR-DM260 Gen4
Brand   :   SRNE
Battery voltage   :   12V / 24V
Controller type -W   :   2.4G wireless remote control
Country   :   จีน/ไทย
Maximum load power   :   130W/12V or 260W/24V
Maximum solar input voltage   :   400W 12V / 800W 24V
Protection degree   :   IP67
Remote control   :   CU-ALL5
MPPT Max.   :   100V 30A
Download documents
    Product Datasheet SR-DM260-W
    Thailand Distributer
    Certificate ISO
    Certificate CE
    Datasheet
Related product list
Product Review :
SR-DM260-W Gen4 MPPT Controller LED 100W Solar 400W Solar street light charge controller 30ASR-DM260-W Gen4 MPPT Controller LED 100W Solar 400W Solar street light charge controller 30A
Related products
SR-DM260-W : SR-DM260-W Gen4 MPPT Controller LED 100W Solar 400W Solar street light charge controller 30A   Stock 10
สั่งซื้อ SR-DM260-W Gen4 MPPT Controller LED 100W Solar 400W Solar street light charge controller 30A ทาง Line MyShop
Line MyShop
https://shop.line.me/@541prymt/product/1006356478
Visitors
Flag Counter
Contact
  • Shopping Cart
  • Chat Support
  097-965-9456   ( Ronnachai )
  Solar-Thailand@hotmail.com
  Line.   @Solar-Thailand
  Wechat.   nctron
  Skype.   nctron1
Office : Solar-Thailand
Google MAP  https://goo.gl/maps/TDunnKFSoeJ2
654/9 TP-SCG Pracha Uthit Rd. Trungkru Bangkok 10140
International shipping service.
SR-DM260-W Gen4 MPPT Controller LED 100W Solar 400W Solar street light charge controller 30A www.Solar-Thailand.co.th
MPPT LED Solar Street Light Controller DM260. Gen4 Intelligent MPPT Solar Charge Controller With Step-up LED Driver. Waterproof All-in-one Constant Current MPPT Charge Controller. The product is suitable for DM mode SR-DM260-W Gen4 MPPT Controller LED 100W Solar 400W Solar street light charge controller 30A Product for sale MPPT LED Solar Street Light Controller DM260. Gen4 Intelligent MPPT Solar Charge Controller With Step-up LED Driver. Waterproof All-in-one Constant Current MPPT Charge Controller. The product is suitable for DM model