www.Solar-Thailand.co.th/TH/Product/CNC-1000VDC-25A/
เบรกเกอร์ DC 1000V 25A 4Pole เบรกเกอร์ไฟฟ้า CNC โซลาร์เซลล์ MCB
CNC-1000VDC-25A CNC-1000VDC-25A (-24) เบรกเกอร์ DC 1000V 25A 4Pole เบรกเกอร์ไฟฟ้า CNC โซลาร์เซลล์ MCB ราคา 720 บาท |
ต้องการสั่งซื้อสินค้าในนามบริษัท ทำใบเสนอราคา ภาษีมูลค่าเพิ่ม กรุณา Add Line @Solar-Thailand |
เบรกเกอร์ DC 1000V 25A 4Pole เบรกเกอร์ไฟฟ้า CNC โซลาร์เซลล์ MCB Code : CNC-1000VDC-25A MCB YCB9-80DM DC 1000V 25A 4Pole 10KA Solar DC Mini Circuit Breaker CNC MCB DC Solar เบรกเกอร์ไฟฟ้า 1000VDC 25A รุ่น YCB9-80DM ออกแบบมาสำหรับระบบไฟฟ้า DC Solar Cell ที่ต่อแผงโซลาร์อนุกรมกันจำนวนมาก ไฟกระแสตรงแรงดันไม่เกิน 1000V ติดตั้งในตู้คอนโทรล ใน 1 ตัว จะมี 4P ต่อสาย DC ขั้วบวก และขั้วลบ 1 สตริง ติดตั้งง่าย ในกล่องคอนโทรล แบบปีกผีเสื้อ Din Rial พร้อมบัสบาร์ YCB9-80DM DC series circuit breaker is specially used for the photovoltaic system, it is rated working voltage can be up to DC1000V. The circuit breaker adopts a special extinguishing and current limiting system, which can quickly switch off the fault current of the DC distribution system, to protect the photovoltaic module, the important component in solar power generation system from the harm of high DC reverse current and AC feedback current caused by inverter failure, and ensure the reliable operation of the solar photovoltaic power generation system. |
Item specifics | |
| Model Number : | YCB9-80DM |
| Brand : | CNC ELECTRIC |
| Brand Name : | CNC |
| Model : | CNC-1000VDC-25A |
| Rated Current In : | 25A |
| Country : | China |
| Rated Voltage Ue : | 1000V DC |
| Type MCB : | 4 Pole |