www.Solar-Thailand.co.th/TH/Product/MCB-4P-63A-CNC/
MCB AC 63A 4Pole เบรกเกอร์ไฟฟ้า ตัดวงจรไฟฟ้า กระแสเกินพิกัด ไฟลัดวงจร 10KA CNC
MCB-4P-63A-CNC MCB-4P-63A-CNC (40) MCB AC 63A 4Pole เบรกเกอร์ไฟฟ้า ตัดวงจรไฟฟ้า กระแสเกินพิกัด ไฟลัดวงจร 10KA CNC ราคา 390 บาท |
ต้องการสั่งซื้อสินค้าในนามบริษัท ทำใบเสนอราคา ภาษีมูลค่าเพิ่ม กรุณา Add Line @Solar-Thailand |
MCB AC 63A 4Pole เบรกเกอร์ไฟฟ้า ตัดวงจรไฟฟ้า กระแสเกินพิกัด ไฟลัดวงจร 10KA CNC Code : MCB-4P-63A-CNC YCB9-80M 400V MCB 10KA 4P 63A AC Miniature Circuit Breaker CNC AC เบรกเกอร์ MCB แบบ 1-4 Pole ยี่ห้อ CNC รุ่น YCB9-80M สำหรับติดตั้งในกล่องคอนโทรล แบบเกาะราง Din Rial 35mm เบรกเกอร์ป้องกันกระแสเกินพิกัด และไฟลัดวงจร มาตรฐาน lEC/EN 60898-1 AC Miniature Circuit Breaker CNC YCB9-80M MCB. Overload protection. Short circuit protection. Controlling. Used in residential building, non-residential building, energy source industry and infrastructure. According to the type of instantaneous release classified as follows type B(3-5)ln, type C(5-10)ln, type D(10-20)ln.Flame retardant, high temperature resistance and impact resistance. Short circuit breaking capacity Icn 10000A. Anti-skid handle for easy and reliable operation. Magnetically blown arc extinguishing device. Contact position indication, red indicates closed, green indicates opened. |
Item specifics | |
| Model : | YCB9-80M |
| Brand : | CNC Electric |
| Rated Current : | 63A |
| Country : | จีน/ไทย |
| Type : | AC MCB 4Pole |
| Rated voltage Ue : | 230/400 |
| Rated breaking capacity : | 10 KA |
| Insulation voltage Ui : | 500V |
| Terminal size for cable : | Max. 25 sq.mm. |
| Mounting : | On DIN rail EN60715 (35mm) |