www.Solar-Thailand.co.th/TH/Product/MCB-2P-20A-CNC/
MCB AC 20A 2Pole เบรกเกอร์ไฟฟ้า CNC ตัดวงจรไฟฟ้า กระแสเกินพิกัด ไฟลัดวงจร 10KA
MCB-2P-20A-CNC MCB-2P-20A-CNC (83) MCB AC 20A 2Pole เบรกเกอร์ไฟฟ้า CNC ตัดวงจรไฟฟ้า กระแสเกินพิกัด ไฟลัดวงจร 10KA ราคา 170 บาท |
ต้องการสั่งซื้อสินค้าในนามบริษัท ทำใบเสนอราคา ภาษีมูลค่าเพิ่ม กรุณา Add Line @Solar-Thailand |
MCB AC 20A 2Pole เบรกเกอร์ไฟฟ้า CNC ตัดวงจรไฟฟ้า กระแสเกินพิกัด ไฟลัดวงจร 10KA Code : MCB-2P-20A-CNC CNC MCB AC 20A 2Pole Electrical Circuit Breaker Overcurrent and Short Circuit Protection 10KA เบรกเกอร์ไฟฟ้า CNC 2Pole 20A ป้องกันกระแสเกินพิกัดและวงจรสั้น MCB AC 20A 2Pole จาก CNC เป็นเบรกเกอร์ไฟฟ้าที่ช่วยตัดวงจรไฟฟ้าเมื่อกระแสเกินพิกัด รองรับกระแสลัดวงจรได้สูงสุด 10KA MCB AC 20A 2Pole from CNC is an electrical circuit breaker that cuts off the circuit when the current exceeds the limit, supporting a maximum circuit breaking current of 10KA. MCB AC 20A 2Pole จากแบรนด์ CNC เป็นเบรกเกอร์ไฟฟ้าที่มีความสามารถในการตัดวงจรไฟฟ้าเมื่อกระแสเกินพิกัด สามารถรองรับกระแสลัดวงจรได้สูงสุด 10KA ทำให้คุณสามารถใช้งานได้มั่นใจและปลอดภัย The MCB AC 20A 2Pole from CNC is an electrical circuit breaker capable of cutting off the circuit when the current exceeds the limit. It can support a maximum circuit breaking current of 10KA, allowing you to use it with confidence and safety. |
| Brand : | CNC Electric |
| Country : | China |
| Rated Current : | 20A |
| Rated voltage Ue : | 230/400 |
| Type : | AC MCB 2pole |
| Mounting : | On DIN rail EN60715 (35mm) |
| Terminal size for cable : | Max. 25 sq.mm. |
| Thermo-magnetic release characteristic : | Curve C |
| Insulation voltage Ui : | 500V |