www.Solar-Thailand.co.th/TH/Product/RCBO-4P-63A-300mA/
63A 4P RCBO 300mA เบรกเกอร์กันดูด RCBO Residual Current Circuit Breaker AC 3phase ON-Grid
RCBO-4P-63A-300mA RCBO-4P-63A-300mA (7) 63A 4P RCBO 300mA เบรกเกอร์กันดูด RCBO Residual Current Circuit Breaker AC 3phase ON-Grid |
ต้องการสั่งซื้อสินค้าในนามบริษัท ทำใบเสนอราคา ภาษีมูลค่าเพิ่ม กรุณา Add Line @Solar-Thailand |
63A 4P RCBO 300mA เบรกเกอร์กันดูด RCBO Residual Current Circuit Breaker AC 3phase ON-Grid Code : RCBO-4P-63A-300mA YCB9LE-80M RCBO 4P 63A 300mA 10KA AC Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection YCB9LE-80M RCBO 4P 10KA 300mA AC Residual Current Circuit Breaker with Overcurrent Protection RCBO 4 Pole, 3 Phase, 300mA 10KA Residual Current Circuit Breaker with Over Current Protection. Protection against overload and short-circuit currents. Protection against the effects of sinusoidal alternating earth fault currents. Protection against indirect contacts and additional protection against direct contacts. Protection against fire hazard caused by insulation faults. Used in residential building. |
Item specifics | |
| Model : | YCB9LE-80M |
| Brand : | CNC Electric |
| Country : | China |
| Rated Current : | 63A |
| Rated sensitivity : | 300mA |
| Number of Poles : | 3P-N |
| Short Circuit Capacity ICU : | 10KA |
| Rate Voltage : | 230/400V |
| Type : | RCBO 3phase |
| Mounting : | On DIN rail EN60715 (35mm) |