www.Solar-Thailand.co.th/TH/Product/SR-DM120-W/
MPPT DM120-W Gen4 Step-UP Driver คอนโทรลชาร์จ ไฟถนน Dimmer LED DC 60W Solar 130W-260W (ไม่รวมรีโมท)
SR-DM120-W SR-DM120-W (23) MPPT DM120-W Gen4 Step-UP Driver คอนโทรลชาร์จ ไฟถนน Dimmer LED DC 60W Solar 130W-260W (ไม่รวมรีโมท) ราคา 1,400 บาท |
ต้องการสั่งซื้อสินค้าในนามบริษัท ทำใบเสนอราคา ภาษีมูลค่าเพิ่ม กรุณา Add Line @Solar-Thailand |
MPPT DM120-W Gen4 Step-UP Driver คอนโทรลชาร์จ ไฟถนน Dimmer LED DC 60W Solar 130W-260W (ไม่รวมรีโมท) Code : SR-DM120-W SR-DM120-W Gen4 MPPT Controller Solar street light charge controller 10A Lead-acid Lithium battery โซลาร์ชาร์จคอนโทรล Street Light ระบบควบคุมการชาร์จ ประสิทธิภาพสูง แบบ MPPT ใช้งานระบบแบตเตอรี่ 12V/24V Auto กันน้ำ IP67 มี Driver ในตัวสามารถเซ็ตลดความสว่าง LED ได้ตามเวลาที่ต้องการออกแบบมาเพื่อ ระบบไฟถนนโดยเฉพาะ เปิดปิดไฟอัตโนมัติ ปรับเปลี่ยนพารามิเตอร์ต่างๆ ผ่านอุปกรณ์รีโมทคอนโทรล ดีไซน์แบบกันน้ำ IP67 มีความแม่นยำสูง ประสิทธิภาพสูง ควบคุมความสว่างได้ตามต้องการ เพื่อประหยัดแบตเตอรี่ รีโมท1ตัว สามารถคอนโทรล โซลาร์ชาร์จได้ไม่จำกัดราคานี้เฉพาะอุปกรณ์ชาร์ต ไม่รวมรีโมทคอนโทรล MPPT LED Solar Street Light Controller DM120. Gen4 Intelligent MPPT Solar Charge Controller With Step-up LED Driver. Waterproof All-in-one Constant Current MPPT Charge Controller. The product is suitable for DM60/120/160/200(-W)1. With MPPT technology, the controller has higher response speed and tracking efficiency, thus significantly improving the energy utilization efficiency of solar panels. 2. Lead-acid battery and lithium battery are available operating parameters can be set by remote control. 3. Temperature compensation function and multi-stage constant voltage charging for lead-acid battery. 4. Load power and time control. 5. Battery charge and discharge temperature protection and setting.6. Intelligent power mode The load power can automatically adjust according to the battery level.7. High-precision digital step-up voltage and constant current control algorithm ensure high efficiency and high constant current accuracy. 8. Infrared remote control allow for parameters setting and status checking. 9. Provide battery/PV reverse electrode protection, LED short-circuit, open-circuit, and limited power protection, etc. 10. With metal outer shell and IP67 waterproof rating, the product can function well in various tough situations. on. |
Item specifics | |
| Model : | SR-DM60 Gen4 |
| Brand : | SRNE |
| Country : | China |
| Battery voltage : | 12V |
| LED Load : | 60W/12V |
| Max Solar power : | 130W/12V-20V |